סדנאות סושי

סדנת סושי שף באווירה קלילה, פתוחה ונעימה תוך הקפדה על הבישול היפני המסורתי, אשר בסופה כל משתתף מקבל חוברת מתכונים, מחצלת גלגול ומקלות אכילה (צ'ופסטיקס), כדי שתוכלו להנות מאווירת יפן, גם אצלכם, עם סושי מושלם שתלמדו להכין בעצמכם במהלך הסדנה.

סדנאות סושי שמתאימות למגוון רחב של אירועים והרכבים:

  • סדנת סושי לקבוצות
  • סדנת סושי לילדים
  • סדנת סושי למבוגרים
  • סדנת סושי למשפחות
  • סדנת שף וארוחה רומנטית
  • ועוד. 

אנחנו נתאים את הסדנה לאופי האירוע שאתם מחפשים. מוזמנים להתייעץ איתנו.

מה בסדנאות סושי השף שלנו?

סדנאות סושי מ a עד w(o) (שזה מ-א' ועד ת' היפנים) 

סדנה מעשית ועיונית, המשלבת אמצעים שיספקו הבנה טובה יותר על המטבח היפני וכלים ליישם אותם הלכה למעשה במהלך החלק המעשי בסדנה. כמובן שכל חלק מלווה בהסברים ספציפיים.

מה נלמד בכל אחת מסדנאות סושי השף?

– מבוא לעולם הסושי

נלמד את העולם המרתק של הסושי היפני, בתוך המטבח היפני כולו. נכיר מושגים בסיסיים במטבח היפני בכלל ובנוגע לסושי יפני בפרט ונתקדם שלב אחר שלב עם כל המרכיבים. נכיר את החשיבות באסתטיקה שבסושי ובהבנת חומי הגלם כדי לקבל את האפשרות לרדת לפרטים הקטנים ביותר על מנת לקבל את הסושי הטוב ביותר.

– הכרות עם כל מה שצריך בשביל סושי – חומרי גלם בסיסיים

הכרות קצרה עם הגאוגרפיה היפנית, תקל את ההבנה בנוגע למוצרי הגלם הבסיסיים ביותר לסושי, אשר את כולם נכיר. למשל, עולם הים המספק לנו מבחר גדול של אצות ודגים, האורז וכמובן ירקות ופירות טריים ומשומרים. נלמד להכיר אותם, את המראה, המרקם והטעם שלהם וכמובן את שילובם הנכון ברול הסושי.

– סודות הכנת האורז המושלם לסושי

יש כמה חומרי גלם הדורשים מעט התעמקות. אורז היינו מרכיב יסוד בסושי ולכן נלמד על האורז, נכיר את המרקמים שלו בשלבי הבישול השונים, כיצד ניתן לבשל אורז לסושי בדרך הטובה ביותר ועוד הרבה טיפים בהם תוכלו להשתמש כשתכינו בבית את האורז בעצמכם.

 

– דגים וחיתוך נתחי דגים

אם האורז מקבל התעמקות בסדנה שלנו, הרי שאין ספק שעל הדגים כדאי להתעכב וללמוד קצת יותר. נכיר סוגי דגים מתאימים, שיטות שימור, פשוטות ומסורתיות, כדי שיוכלו להשתלב בסושי היפני שתכינו בעצמכם בסדנה ובבית.

– חיתוך ושימור ירקות ופירות

ירקות ופירות הם כמעט כמו ה"תבלינים" של הסושי ולכן חשוב להכיר את המרקמים והטעמים השונים שלהם, וכמובן, כיצד טעמים אלו משתלבים עם שאר חומרי הגלם שתכירו בסדנה. נלמד כיצד ניתן לשמר ירקות, מה טעמם וכמובן כיצד לחתוך אותם בצורה הנכונה.

– טכניקות גלגול

ישנן טכניקות גלגול שונות המשפיעות הן על מראה הסושי והן על גודלו. נכיר את טכניקות הגלגול היפניות המסורתיות העיקריות ונתנסה בכל אחת ואחת מהן.

– הכרות עם חומרי הגלם הנוספים

בארוחת סושי מלאה ישנם חומרי גלם נוספים אותם נכיר ולהם נקדיש חלק, על מנת שנוכל ליצור הבנה מלאה, רחבה וטובה יותר על מטבח הסושי היפני, כפי שתכירו אותו בסדנה.

סדנאות סושי בהתנסות מעשית אישית וליווי מלא

כל משתתף ומשתתפת בסדנה ייהנו מהתנסות מעשית מלאה שתשלב את כל הכלים שצברו במהלך הסדנה. ההתנסויות כמובן תהיינה מלוות בליווי מלא על ידי השף שלנו, כדי שתוכלו להרגיש בידיים את טעם ההצלחה. יש משהו ברול מגולגל, מהודק, אסתטי, קפדני ובעיקר טעים, שהופך אותו לשווה הרבה יותר כשהוא יוצא מהידיים שלכם, בואו להתנסות איתנו בסדנאות סושי.
אם יש לכם שאלה או שכבר בא לכם שנתחיל לתכנן את הסדנה המיוחדת שלכם, אנחנו כאן בשבילכם. בואו נכין ביחד את הדבר הטעים הבא.